Nemocnice následné péče Podbořany

Lůžková část + Ambulance

Nemocnice přijímá klienty překladem z lůžka nemocnice všech oborů, dále na doporučení praktického či odborného lékaře i z domova. Provozuje lůžka ošetřovatelská, sociální a je zde možnost ubytování např. po dobu dovolené, při onemocnění člena rodiny apod. Ošetřovatelská lůžka jsou hrazena zdravotními pojišťovnami,sociální městskými úřady s doplatkem klienta,ubytování klientem.

Nemocnice má 3 pavilony. Klienti jsou umísťováni na l, 2, 3 a 4 lůžkové pokoje.

Stanice A se zaměřuje na interní obory, tato péče je zajištěna lékaři s atestací interny II.st. Pro ležící klienty využíváme transportní systém Roomer, který umožňuje transport po pokoji a v koupelovém vaku transport do koupelny, oddělení je vybaveno moto-dlahou k udržení pohybové aktivity dolních končetin u přechodně ležících klientů. Stanice B je vybavena transportním systemem Roomer pro nácvik chůze. Pavilon je vybaven motorovou rehabilitační loketní dlahou.

Další pavilon se zaměřuje spíše na chirurgii, traumatologii, orthopedii, kvalita péče je zajištěna lékaři s atestací chirurgie II. st. Je zde možnost doplňkové léčby, magnetoterapií, moto dlahou, elektroléčbou a ultrazvukem a léčebné TV v tělocvičně. Kvalita rehabilitace je zajištěna lékařem atestovaným v rehabilitaci a ortopedickým konsiliářem. Pavilon C,D je vybaven transportním zařízením Roomer pro nácvik chůze, což je využíváno u klientů,kteří přechodně nejsou vhodní pro chůzi v chodítku. Dále je možno využít motorové dlahy určené pro rehabilitaci dolních a horních končetin. Pavilon je vybavem rehabilitační motorovou ramenní dlahou.

Přímo v nemocnici jsou odborné ordinace: Gastroenterologie, cévní, chirurgická, interní, ORL, RTG pracoviště. Konsiliárně jsou zajištěny odborné služby: oční, psychiatrie, zubní, plicní, kožní, neurologie, urologie. Akutní lůžková péče je zajištěna v nemocnici v Žatci (l5 km od Podbořan). V areálu je výjezdová stanice rychlé lékařské pomoci (RLP). V nemocnici je prodejna s dárkovým zbožím,keramikou, drogerií, květinami Uprostřed nemocnice je cukrárna s provozem 7 dní v týdnu s přístupem na internet. Pravidelně jsou pořádány pro klienty zahradní koncerty a koncerty vážné hudby.V rámci rehabilitace nabízíme zájmovou práci v nově postaveném skleníku s oddělením subtropických rostlin.Nabízíme léčebné pobyty v pyramidě s léčbou světlem a hudbou.Nabizíme program vodoléčby se saunou,léčivými a rašelinovými koupelemi a masážním sprchovým koutem s hudbou a léčbou světlem.

Podpořil Ústecký kraj