Vodoléčba - Sauna


1. fáze:
Osprchování

2. fáze:
Prohřátí na spodní lavici, dále na horní lavici (pořadí není podmínkou), sedíme na ručníku (doba 5-8 minut).

3. fáze:
Ochlazení sprchou. Ohřátí a ochlazení stačí obvykle 2x až 3x.

4. fáze:
Ukončení saunování, osprchujeme se vlažnou vodou, nepoužívat šampony a mýdla, může dojít k podráždění pokožky. Po osušení setrváme v odpočívárně, již se nemáme potit, doplnění tekutin, ovocné šťávy, čaj, káva.

Indikace užití sauny:
Součást rehabilitace po úrazech, doléčování obrn končetinových nervů, rehabilitace plotýnkových syndromů, zánětů šlach a svalů z přetížení, zmenšuje obtíže u revmatismu a artroz. Další indikací jsou chronické záněty horních cest dýchacích. Má vliv na neurovegetativní systém. Po sauně se dobře spí, dochází k odstraňování bolestí při migréně, navozuje pocit osvěžení, radostné nálady a uklidnění, dochází k ústupu tísnivých pocitů, nervozity, neklidu, nespavosti a nechutenství. Zlepšuje prokrvení končetin (příznak studených nohou). Zvýšeným prokrvením zlepšuje stav kůže a vlasů. Saunování může positivně ovlivnit chronické záněty žlučníku, slinivky břišní, tenkého i tlustého střeva. Saunování není vhodné při akutních onemocněních. Výsledkem saunování/doporučuje se l x týdně/ je celková otužilost a odolnost proti infekcím.

Další služby

Lůžka následné péče Sociální lůžka Rehabilitace Pyramida Vodoléčba - Sauna Placené pobyty Ubytovna Minigolf Dárkové prodejna Cukrárna
Podpořil Ústecký kraj